• Bülent Özsoy

🇹🇷 Bir hobisi olmalı kişinin

Updated: Apr 19, 2020

Aslında her şey keyif aldığınız konuyu keşfetmekten başlıyor. Kimi zaman bunu tesadüfen yakalıyor insan. Bazen okul çağlarındayken, bazen 40’ından sonra. Bazen defalarca farklı şeyler denemesi gerekiyor. Hiçbir zaman keşfedemeyenler de oluyor mutlaka, en kötüsü de bu muhtemelen.


Bunu keşfedebilmek insana hayatında ne şekilde çalışarak para kazanması gerektiği hakkında çok büyük bir avantaj sağlıyor. İnsanın sevdiği işi yaparak çalışıyor olması bence onu en değerli haline getiriyor. Deneyimleyenler mutlaka hak vereceklerdir.


Başta da belirttiğim gibi, hobinizi keşfetmenizle başlıyor bu. Sevdikçe daha çok yapıyorsunuz, yaptıkça daha çok seviyorsunuz. Tabiki de bir hobiyi işe çevirebilmek için çok başka değişkenleri ve bilinmeyenleri de denkleme oturtmak gerekir. Ama denklemin ilk bilinmeyenini keşfetmeden devamını getirebilmek neredeyse imkansız.


Aramaya devam edin. Özellikle genç olanlar için şunu söyleyebilirim, esas 40’lardan sonra ihtiyacınız olacak buna.


Bitirmeden önce aşağıdaki cümleyi de bloğuma eklemem gerekiyor, çünkü Google aramalarında optimizasyon yaparken anahtar kelimeler kullanmak önemli. Neticede ben de hobimden para kazanmaya çalışıyorum :)


Marmaris’te yelkenli tekneyle tatil yapmayı deneyebilirsiniz. Bunu yapmanız keşfetmenizi kolaylaştırabilir.

#29YaşımdaBen257 views0 comments

Recent Posts

See All

info@sailing-rhapsody.com

+90 549 807 7102