• Bülent Özsoy

🇹🇷 Bir Start-up icin zor zamanlar

Updated: Apr 21, 2020

Bu başlığı yazdım ama bugünlerde yaşamış olduğumuz durum sadece yeni kurulan firmalar için değil, aslında herkes için çok zor zamanlar. Sağlık konusu ilk sırada geliyor. Söylenen uyarıları bireysel olarak mutlaka uygulamamız gerekiyor, kendimiz için, sevdiklerimiz için, çevremiz için.


Sağlıktan sonra olayın bir de ekonomik tarafı var. Ülkemizde onlarca, yüzlerce firma kaygılanıyor, ilerisi için plan yapıyor, önlem almaya çalışıyordur. Ben de onlardan bir tanesiyim. Hem de öncesinde bir işletme sahibi olmanın tecrübesini yaşamamış, hayatı boyunca beyaz yaka işçi olarak çalışmış birisi olarak. Kesin olan bir konu var ki bu sene bir iş kurmak için doğru yıl değilmiş, hele ki turizm alanında.


Kesinlikle ümitsiz değilim, planladıklarımı uygulamaya devam ediyorum. Teknenin bakımları, liman işlemleri, ticariye dönüşme konuları, denize elverişlilik raporları, bu raporlar için eksiklerinin tespit edilmesi ve tamamlanması. Başka taraftan global ölçekli acentelerle iletişim, web tarafı, sosyal medya tarafı, içeriklerin oluşturulması. Tüm bu işlemlere devam ediyorum.


Bu anlamda bu zorlu süreci Marmaris’te yelkenli bir teknede geçirmek isteyenler, #evdeKal yerine #teknedeKalayım diyenler varsa bana ulaşabilirler. Ne de olsa artık güvenli, sağlıklı tatilin tek yolu karadan, insanlardan uzak, izole, muhteşem bir yelkenli tatilidir.


Umarım bu Covid-19 sorununu bir an önce çözülür.


29 views0 comments

Recent Posts

See All