• Bülent Özsoy

🇹🇷 İlk Yazım

Updated: Apr 21, 2020

Birkaç gündür buraya yazacağım ilk blog için neleri kaleme almam gerekir diye düşünüyordum ve az önce anladım ki galiba en kolayı ve doğrusu kendimi anlatmak olacak. Bu yazıyı paylaştığım ortamda beni tanıyanlar kadar, tanımayanlar da var.


Yelkenli tekneyle ilk tanıştığımda 2005 yılının sonbaharındaydık. O zamanlar geçirmiş olduğum bir trafik kazasından dolayı hala bir tane koltuk değneği ile yürümek zorundaydım. Bu durumda olmama rağmen çok yakın bir arkadaşımın ısrarlarına dayanamadım ve eğitim için çıkacakları seyire benim de katılmamı sağladı. Fenerbahçe’den Trilye’ye gittik, ertesi gün geri döndük. O haftasonunu bacağımdan dolayı büyük ölçüde oturarak geçirdim. Ama ikinci gün havanın ağırlaşmasına rağmen yaşadığım heyecanı hiç unutmadım. Belki de ilk defa olduğu için hava bana ağır gibi geldi, bu kısmından emin değilim. Yoksa o zamanki hocamız ve kaptanımız herhalde bizi çok riskli durumlara sokmazdı.


O gün yaşadığım heyecanı aslında bugün hala kaybetmedim, ne zaman bir teknenin üstüne adım atsam, kendimi çok keyifli ve mutlu hissetmeye başlıyorum. Bunu keşfedebilmiş olmak benim aslında en büyük şansım oldu. Ve bugüne gelmemi sağlayan en büyük motivasyon oldu.


Yıllarca bir firmada çalışmış olmama rağmen yelkenden hiç kopmadım. Tüm kariyerimin yarıdan fazlası sahada seyahatle geçmesine rağmen, aralıksız çalışmama rağmen yıl sonunda yapacağımız bir ya da iki haftalık yelken tatillerimizin her şeyini işte bu heyecanla hep ben hazırladım. Arkadaşlarıma baskılar kurdum, tekneleri araştırdım, rotaları belirledim, bütçeleri çıkardım, sunumlarla bunları anlattım. Ve çok şükür bugüne kadar kaza bela olmadan onlarca tatil - seyir yaptık, tamamladık. Hepsini de şimdi çok büyük güzelliklerle anıyoruz, hatırlıyoruz.


Fazla da uzatmadan konunun özüne dönmek ve bu yazıyı başlığına uygun şekilde tamamlamak isterim.

16 yıl boyunca kurumsal dünyanın çarklarının çok küçük bir parçası olarak duraksızca çalıştım. Ve bugün bir arkadaşımın da desteği ile yelkenli bir tekne ile hep hayalini kurduğum yeni hayatıma başlıyorum. Adını da Sailing-Rhapsody koyduk. Bakalım rüzgarımız bizi ne tarafa götürecek.


64 views0 comments