• Bülent Özsoy

🇹🇷 Tatil seçiminizi yelkenli tekneden yana yapmanız için 10 neden

Klasik tatil anlayışından farklı bir alternatif arayanlar için en ideal seçenek yelkenli tatili. Neden mi?

1. Yelkenli tekne size özgürlüğü sunar.

Havlunuzu serdiğiniz plajı veya demir attığınız koyu sevmediniz mi? Sorun değil, hemen yelkeni tekrar açıp bir başka plaja veya koya seyir edebilirsiniz. Yakınlarda sizin için daha uygun opsiyonlar illa ki mevcut.

Seçenek çeşitliliği ile yelkenli tekne tatili size bu özgürlüğü sunuyor. Değiştirmek istediğiniz koşulların ancak otel değişimiyle olduğu klasik tatillerden farklı olarak anlık değişimleri kolayca ve masrafsız gerçekleştirmenizi sağlıyor.

2. Bir tatil için mümkün olabilecek en çok sayıda keşif imkanını yaratır.

Gününüzün her bir bölümünü farklı bir yerde veya etkinlikle geçirebilirsiniz. Sabahınızı bir koyda geçirip, öğlen tarihi bir alanı keşif edip akşam yemeğinizi ise sahilde şık bir restoranda yiyebilirsiniz. Dilerseniz bu sıralamayı değiştirip kendinize özgün planlarınızı yaratabilirsiniz.

3. Her güne yeni bir yerde uyanabilirsiniz.

Her gün sizin için bir yeni macera. Tercihiniz ister hareketten yana ister yavaş bir ritimden yana olsun fark etmez. Belki yelken açıp uzun bir seyir yapmak bile isteyebilirsiniz. Hepsi size kalmış. Hatta her sabah yeni bir koyda veya limanda uyanabilir severseniz de birkaç gün orada kalmaya devam edebilirsiniz.

4. Yelken tatili hem dinlendirici hem de aksiyon dolu bir seçenektir.

Sakin bir tatil diliyorsanız, yelkenlinizin havuzluğunda güneşlenerek kitap okuyup keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Daha aktif bir tatil diliyorsanız da kendinizi hemen yanınızdaki denize bırakabilirsiniz.

Unutmadan: lüks bir tatil konforu için kaptanlı bir tatil en ideal seçenektir.

5. Sabah ilk iş olarak denize atlayabilirsiniz.

Sabah yataktan kalkar kalmaz gözlerinizi bile açmadan kendinizi denize atmaktan daha iyi bir seçenek var mı? Tüm kalabalıktan uzak size özel bir deniziniz varmış gibi olması işte tam olarak böyle güzellikler sunuyor.

6. Kalabalıktan uzak en güzel ve gizli koylarda yüzebilirsiniz.

Neredeyse hangi körfezde olursanız olun, hiç kimsenin olmadığı gizli bir alan bulup orada demir atabilirsiniz. Turkuaz mavisi denizin keyfini nasıl çıkardığınız ise tamamen size kalmış. Yüzebilir, dalış yapabilir veya deniz yatağınızda rahatlayabilirsiniz.

7. Su sporlarına ulaşmanın en kolay yoludur.

Yanınızda ekipmanlarınızı götürerek pek çok su sporlarını gerçekleştirebilirsiniz. Kürek sörfü, Kayaking, Kiteboard, Dalış gibi su sporları istediğiniz her an elinizin altında.

8. En izole yerleri keşfedebilirsiniz.

Kıyıya yakın küçük adaların çoğu ıssızdır, bazıları ise çok küçük nüfuslara sahiptir. Birkaç balık restoranının veya kafenin olduğu, gürültüsüz izole yerlerdir. Yaz kalabalığından uzak sessizliğin hüküm sürdüğü bu yalıtılmış bölgelerde vakit geçirebilirsiniz.

9. Yelkenli tekne, yoga ve meditasyon gibi pratikler için elverişlidir.

Matınızı güverteye serip yoga veya meditasyonunuzu yapmanız için mükemmel bir ortam mevcut. Nefes alın, rahatlayın, manzaranın ve anın tadını çıkarın!

10. Yelken tatili aileniz ve arkadaşlarınız ile de mükemmel bir seçimdir.

Yelkenli tekneler çoğunlukla 3 ila 5 kamaraya sahiptirler. Bu yüzden aynı anda bir veya iki aile için yeterli alan mevcuttur. Romantik bir tatil hayal edenler için ise 2 kişi olarak da yelken açılabilir.

Bonus: Tatil hazırlıkları arasındaki belki de tek can sıkıcı olabilecek olan kısım rezervasyon ise yelkenli tatilinde büyük bir kolaylık. Tek yapmanız gereken sizin için uygun tarihleri belirleyip bir telefon etmek. Sonrası heyecan!

79 views0 comments

Recent Posts

See All

info@sailing-rhapsody.com

+90 549 807 7102